INTERNET

Wikipedia neden engellendi?

Tarafından 21 Ağustos 2017 tarihinde, INTERNET kategorisinde yayınlanmıştır.

Wikipedia neden engellendi?

Bildiğiniz üzere Wikipedia, ülkemizde uzun bir süredir engelli. Wikipedia’da terör örgütlerini destekleyen bilgilerin olması ve bu bilgilerin düzeltilmemesi sonunda siteye erişim engeli uygulanmıştı. 

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, canlı olarak katıldığı TV programında Wikipedia’nın neden hala engelli olduğunu açık ve net bir şekilde açıkladı. Ahmet Arslan‘ın açıklamalarına bakacak olursak Wikipedia erişim engellinin kalkmasını istemiyor.

Wikipedia‘nın Türkiye’deki editörleri yanlış olan bilgileri düzeltmek istemesine rağmen, Wikipedia’nın bu bilgileri düzenlemeye kapattığı dile getiriliyor.

1502088524_wikipedia.png

Ahmet Arslan‘ın Wikipedia konusunda yaptığı açıklamadan bazı kesitler şu şekilde;

Bütün bu sistemlerin hepsinin faydası olduğu konusunda şüphe yok, zararlı olduğu taraflar konusunda ise görüşmeler yapılarak hataların düzenlenmesi sağlanır.

Ne yazık ki, Wikipedia’da ülkemiz için yanlış algılara neden olabilecek o kadar fazla yayın var ki, bu konuda kendilerini defalarca kez uyardık.

Hatta, editörlerin bu konuda gerekli düzenlemeleri yapması mümkün olduğu halde, Türkiye’de bulunan editörleri yasaklayarak düzenleme imkanını ortadan kaldırdılar.

Halen, görüşmelere devam ediyoruz ve insanlarımızın bu hizmetten faydalanmasını istiyoruz.

Onları ısrarla, terör ile canı pahasına mücadele eden Türkiye’yi DAEŞ destekçisi gibi göstermekten vazgeçmeleri konusunda uyarıyoruz.

8

Yazar Hakkında

Admin - http://pclife.org

simsiyah gecenin ardındayım yapa yalnız..

Yorum yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Kategoriler
Çok Okunanlar
Son Eklenenenler
Copyright 2012 - Tüm Hakkı Saklıdır. PCLIFE.ORG - Bu sitede yayınlanan yazılar ve görseller kaynak gösterilmeden kullanılamaz.