HABERLER, OYUN

Tehlikeli oyun Momo bu kez Minecraft’a sızdı!

Tarafından 25 Ağustos 2018 tarihinde, HABERLER, OYUN kategorisinde yayınlanmıştır.

Tehlikeli oyun Momo bu kez Minecraft’a sızdı!

Son dönemde adını sıkça duyurmuş olan Momo adlı oyun Mavi Balinaya olan benzerliğiyle biliniyor. WhatsApp üzerinden genellikle çocuk ve gençlerle iletişim kuran Momo, Minecrafta sızdı!

Mavi Balina gibi oyunlarla yaygınlaşan şantaj içerikli oyunların sonuncusu Momo, WhatsApp’tan gençlerle iletişim kurup onlara şantaj yapmasıyla ve hatta intihara sürüklemesiyle biliniyor. Kısa zaman önce ortaya çıkan Momo, WhatsApp profil resmini Japonya’da bir heykel müzesinde bulunan ürkütücü bir kadın heykeli yapan bir grup. İnsanlarla iletişime geçerek kişisel bilgilerine ulaşıyorlar veya ulaşmak için şantaj yapıyorlar.

Alınan önlemlere rağmen oyun şimdi de Minecraft’ın içinde kendine bir yer buldu. Oyun içerisinde yer alan heykel figürü, oyunculara emirler verip yapmadıkları taktirde onları tehdit etmeye hatta kovalamaya başlıyor. Fakat bu durumdan etkilenen yalnızca Minecraft oyuncuları değil, Momo’lu oyun videoları kısa sürede yayıldı ve birçok kişi tarafından izlendi. Geçtiğimiz günlerde bir ölüm haberi Arjantin’den geldi, sebebi ise Minecraft içerisindeki Momo.

Yazar Hakkında

Admin - https://pclife.org

simsiyah gecenin ardındayım yapa yalnız..

Yorum yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Kategoriler
Çok Okunanlar
Son Eklenenenler
Copyright 2012 - Tüm Hakkı Saklıdır. PCLIFE.ORG - Bu sitede yayınlanan yazılar ve görseller kaynak gösterilmeden kullanılamaz.