SOSYAL MEYDYA

IŞİD’den Facebook ve Twitter yöneticilerine inanılmaz tehdit!

Tarafından 26 Şubat 2016 tarihinde, SOSYAL MEYDYA kategorisinde yayınlanmıştır.

IŞİD’den Facebook ve Twitter yöneticilerine inanılmaz tehdit!

Terör örgütü IŞİD, Facebook kurucusu Mark Zuckerberg ve Twitter CEO’SU Jack Dorsey’i bir video yayınlayarak doğrudan tehdit etti. 25 dakikalık videoda taleplerini ileten IŞİD’ci hackerlar, 10.000 ‘den fazla Facebook hesapları, 150’den fazla Facebook grupları ve 5000’den fazla Twitter profillerinin tehlikede olduğunu belirtti. Buna ek olarak da bu sosyal medyalarının yöneticilerinin fotoğraflarına mermi sıktılar.

1456408681_facebook-twitter-isis.jpg

“Flames of the Supporters” adlı video, “Hilafet Ordusu Oğulları” adlı hacker grup tarafından paylaşıldı. IŞİD’li hackerların tehdit nedeni ise Twitter’ın terör eylemlerini teşvik eden 125 bin hesabı askıya alması ve Facebook’un aynı şekilde hesap, sayfa ve grupları silmesi oldu.

1456408699_mark-zuckerburg.jpg1456408863_twitter-ceo-jack-dorsey.jpg

Grup videoda Twitter ve Facebook’a seslenerek kapatılan her bir hesapların on katını alacaklarını söyledi. Bilindiği gibi IŞİD, bu sosyal platformalrdan propagandanın yanı sıra, insanları kandırarak kendilerine taraftar topluyorlar.

140

Yazar Hakkında

Admin - http://pclife.org

simsiyah gecenin ardındayım yapa yalnız..

Yorum yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Kategoriler
Çok Okunanlar
Son Eklenenenler
Copyright 2012 - Tüm Hakkı Saklıdır. PCLIFE.ORG - Bu sitede yayınlanan yazılar ve görseller kaynak gösterilmeden kullanılamaz.