MOBIL

Google’dan Pixel 2’nin ekran yanması için ilginç çözüm!

Tarafından 10 Kasım 2017 tarihinde, MOBIL kategorisinde yayınlanmıştır.

Google’dan Pixel 2’nin ekran yanması için ilginç çözüm!

Ekran yanması, maalesef ki OLED ekran teknolojisinin talihsiz gerçeklerinden biri. Üreticiler de bu eksikliğin farkındalar ve bu sorunu ilginç yöntemler ile çözmek için çalışıyorlar. Donanım konusunda bir şey yapamayan üreticiler, yazılım ile OLED’in sorunlarını kısa vadede çözüyor. Ancak bu da bazen yeterli olmuyor.

OLED’in sorunlarından teknoloji devi Google da etkilenmişti. Pixel 2 ve Pixel 2 XL modellerinde OLED yanması sorunu ile boğuşan Google, bu sorun için yazılımsal bir çözüm bulduğunu açıkladı. Android 8.1 Oreo ile kullanıma sunulacak olan bu yeni yazılım; navigasyon çubuğu kısa bir süre hareketsiz kaldığında sönecek şekilde tasarlanıyor.

1510292828_pixel-2-burn-in-navigation-bar.jpg

Bildiğiniz gibi OLED yanması, ekranda sabit bir görüntünün uzun süre görüntülenmesinden dolayı kaynaklanıyor. Sabit görüntüden çıkıldığında, bir önceki görüntünün izleri yeni görüntüde silik bir şekilde görünüyor. Navigasyon çubuğu kullanılmadığında parlaklığının düşürülmesi bu sorunu kökten olmasa da çözecektir.

2018‘in ilk çeyreğinde yayınlanmasını beklediğimiz Android 8.1 Oreo, bakalım Pixel 2 sahiplerinin tüm sorunlarını kökten çözecek mi?

Yazar Hakkında

Admin - https://pclife.org

simsiyah gecenin ardındayım yapa yalnız..

Yorum yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Kategoriler
Çok Okunanlar
Copyright 2012 - Tüm Hakkı Saklıdır. PCLIFE.ORG - Bu sitede yayınlanan yazılar ve görseller kaynak gösterilmeden kullanılamaz.