HABERLER

Facebook yanlışlıkla geliştirici raporlarını paylaştı

Tarafından 23 Haziran 2018 tarihinde, HABERLER kategorisinde yayınlanmıştır.

Facebook yanlışlıkla geliştirici raporlarını paylaştı


Kişisel verileri paylaşmak konusunda halihazırda başı dertte olan Facebook, bir skandala daha imza attı. Şirket uygulamaların geliştirici raporlarını test kullanıcıları ile paylaştı


Hala Cambridge Analytica skandalının çilesini çekmeye devam eden Facebook, bir yandan kişisel gizliliği önemseyen adımlar atarak temiz bir görüntü çizmeye çalışıyor. Ancak talihsizlikle sosyal medya devinin peşini bırakmıyor. TechCrunch’ın haberine göre Facebook, geliştiricilerin analitik raporlarını uygulamaların test kullanıcılarıyla paylaştı.

Bir geliştirici, Facebook uygulama analitiklerinin şirketin dışındaki birine gönderilmesi sonucu popüler teknoloji sitesi TechCrunch ile iletişime geçti. Gönderilen e-postada haftalık kullanıcı sayısı, sayfa görüntüleme sayısı ve yeni kullanıcılar gibi kişisel veriler bulunuyor.

Facebook, şirketin analitik platformunu kullanan uygulamaların yüzde üçünün haftalık raporlarının geliştiriciler yerine test kullanıcılarına gönderildiğini kabul etti. Ancak bu raporlar önemli bilgiler barındırdığından uygulama piyasasındaki rakiplere çeşitlere avantajlar sağlayabileceği düşünülüyor. Facebook ise sorunun halledildiğini ve hiçbir kişisel verinin ifşa edilmediği açıkladı.

Yazar Hakkında

Admin - https://pclife.org

simsiyah gecenin ardındayım yapa yalnız..

Yorum yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Kategoriler
Çok Okunanlar
Copyright 2012 - Tüm Hakkı Saklıdır. PCLIFE.ORG - Bu sitede yayınlanan yazılar ve görseller kaynak gösterilmeden kullanılamaz.