INTERNET, SOSYAL MEYDYA

Facebook, en güvenilmez teknoloji şirketi seçildi

Tarafından 12 Nisan 2018 tarihinde, INTERNET, SOSYAL MEYDYA kategorisinde yayınlanmıştır.

Facebook, en güvenilmez teknoloji şirketi seçildi


İnternet kullanıcılarıyla yapılan bir anket çalışmasında, Facebook kişisel verilerin korunmasında açık ara en güvenilmeyen şirket seçildi


Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in ABD Senatosu’nda ifade verdiği sırada Recode sitesi tarafından yayınlanan bir ankette, kullanıcılara kişisel verilerin korunmasında en az güvendikleri şirket soruldu.

Recode’un anketi kişisel verileri koruması ve kullanması açısından en az güvenilen şirketleri sorduğu ankette kullanıcılara seçenek olarak Amazon, Apple, Facebook, Google, Lyft, Microsoft, Netflix, Tesla, Snap ce Uber’i sundu.

Ankete katılanların yüzde 56’sı Facebook’u en güvenilmez teknoloji şirketi olarak seçerken, en yakın takipçisi Google ise katılımcıların yalnızca yüzde 5’i tarafından işaretlendi. Üçüncülüğü paylaşan Uber ve Twitter yüzde 3, Snap, Amazon ve Apple ise yüzde 2 oy aldı.

Microsoft, Lyft, Tesla ve Netflix ise kullanıcıların yüzde hesabına katılamayacak kadar küçük bir bölümü tarafından güvenilmez olarak görüldü.

Cambridge Analytica skandalı sonrasında eleştirilerin hedefi olan Facebook’un milyarlarca dolar cezaya çarptırılması ve sosyal medya endüstrisine sıkı düzenlemelerin getirilmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

Admin - https://pclife.org

simsiyah gecenin ardındayım yapa yalnız..

Yorum yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Kategoriler
Çok Okunanlar
Son Eklenenenler
Copyright 2012 - Tüm Hakkı Saklıdır. PCLIFE.ORG - Bu sitede yayınlanan yazılar ve görseller kaynak gösterilmeden kullanılamaz.