WINDOWS

Çin’de Apple’a darbe!

Tarafından 06 Ağustos 2015 tarihinde, WINDOWS kategorisinde yayınlanmıştır.

Çin’de Apple’a darbe!

Apple 2014 yılının Eylül ayında tanıttığı iPhone 6 modelleri ile ilk defa Çin pazarında birinci sıraya yükselmişti. Çin’in popüler telefon üreticilerinin yeni modellerini tanıtması ile şirket üçüncü sıraya geriledi.

Pazar araştırmacı ve analizcisi olan Counterpoint, hazırladığı son rapora göre, 2015’in 2. çeyreği sonrasında Çin pazarının bir numarası %15.8’lik pazar payı ile Xiaomi oldu.  İkinci sırada %15.4 ile Huawei yer alırken, %12.2 ile Apple üçüncü oldu.

1438759629_cin-apple.png

Çin pazarı telefon üreticileri için oldukça önemli çünkü Çin dünyanın en kalabalık ülkesi. Apple geçtiğimiz yıl Çin pazarında iPhone 6 ile bir numaraya yükselmişti ve önümüzdeki ay tanıtılması beklenen iPhone 6S ile tekrar yükselişe geçmesi bekleniyor.

Sonraki sayfalarda iPhone 6S ve iPhone 6S Plus hakkındaki tüm bilgileri inceleyerek Apple’ın tekrar bir numaraya gelip gelemeyeceği konusunda fikir edinebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Admin - https://pclife.org

simsiyah gecenin ardındayım yapa yalnız..

Yorum yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Rekam Alanı
Kategoriler
Çok Okunanlar
Copyright 2012 - Tüm Hakkı Saklıdır. PCLIFE.ORG - Bu sitede yayınlanan yazılar ve görseller kaynak gösterilmeden kullanılamaz.