BILGISAYAR

CIA, Linux kullanıcılarını izliyor!

Tarafından 21 Ağustos 2017 tarihinde, BILGISAYAR kategorisinde yayınlanmıştır.

CIA, Linux kullanıcılarını izliyor!

Hükümetler ve şirketler içindeki yolsuzlukları açığa çıkarmak için bilinen ancak tartışmalı online veri sızıntısı yapan Wikileaks, CIA’in son zamanlarda neler yaptığına dair ilginç haberler içeren büyük bir veri dökümü yayınladı. Sızıntıya göre, CIA, analiz için ağ trafiğini yeniden yönlendiren bir patlama ile Linux kullanıcılarını hedef aldı.

–> Linux Mint 18.2 yayınlandı

Raporda ayrıntılı olarak açıklanan “OutlawCountry” adlı istismar, kendisi Linux çekirdeği modülü (nf_table_6_64.ko) olarak savunmasız bir sistem üzerine yükleniyor ve IPtables güvenlik duvarı protokolüne yeni bir işlem özelliği getiriyor. Bu işlem bittiğinde kendini siliyor. Sonraki süreçte ise, tüm trafiği belirlenmiş CIA sunucularına yeniden yönlendirmek için sistemi kullanılıyor.

1499147962_1499065290outlawcountrystory.jpg

Linux üzerinde olan proaktif topluluk, büyük bir ihtimalle bu istismarı düzeltmekte zorlanıyor. CIA, Windows sistemlerini uzunca bir süre istismar ediyordu. Şimdiki süreçte ise CIA, Linux kullanıcısının sistemlerinde de bir göz atmak istiyor gibi görünüyor.

Yazar Hakkında

Admin - https://pclife.org

simsiyah gecenin ardındayım yapa yalnız..

Yorum yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Kategoriler
Çok Okunanlar
Son Eklenenenler
Copyright 2012 - Tüm Hakkı Saklıdır. PCLIFE.ORG - Bu sitede yayınlanan yazılar ve görseller kaynak gösterilmeden kullanılamaz.